Na imanju manastira Svetog Save u Libertivilu juče je održan dobrotvorni festival i 3. čikaška kosidba. Sav prihod koji je skupljen tokom jučerašnje manifestacije namenjen je obnovi manastirskog konaka, odnosno izgradnju Centra Svetog Mardarija.
Ugradimo sebe Mardarije moli – pomozimo svetitelju da konak obnovi!
Organizatori ovog događaja bili su Hram Svetog Jovana Krstitelja iz Belvuda, Hram Svetog Stefana Dečanskog sa Liland avenije i Hram Svetog Vaskrsenja Hristovog sa Palmer skvera.
Posetioci su imali priliku da pogledaju takmičenje kosaca na 3. čikaškoj kosidbi, turnir u balotama, kao i bogat kulturno-umetnički program. Bilo je tu za svakog po nešto. Nastupale su pevačke grupe, folklorni ansambli, organizovana je i lutrija, a najmlađi su imali i svoj kutak. Uz sve to, posetioci su mogli i da uživaju u mnogobrojnim specijalitetima domaće kuhinje.
Pogledajte galeriju slika sa ovog događaja.



































