Na imanju crkve Svetog Nikole u Lajonsu (predgrađu Čikaga) održana je Kotlićijada, na kojoj je učestvovalo desetak ekipa iz Čikaga i okoline.
Uz ovu, sada već tradicionalnu Kotlićijadu, prvi put je održan i Sajam biznisa na kojem su učestvovali parohijani ove crkveno-svetovne zajednice koji imaju svoja preduzeća.
Posetioci su imali priliku da uživaju u velikom broju ukusnih jela – od gulaša i paprikaša, do pasulja, mućkalica i čorbi. Bilo je tu i roštilja, cicvare i čvaraka, a kao što je red na ovakvim skupovima, okrenulo se i prase. Na kraju, ali ne i najmanje važno, posetioci su mogli da se zaslade ukusnim palačinkama sa Eurokremom, za koje se čekalo u redu.
Manifestacija je imala za cilj da okupi naše ljude iz Čikaga i okoline da uz druženje predstave naša tradicionalna jela.
Među brojnim posetiocima koji su uživali u ovoj manifestaciji bio je i vicekonzul Srbije u Čikagu Andrija Zečević.
Za najbolju ekipu ovogodišnje Kotlićijade u Lajonsu proglašena je ekipa „Garaža”, koja je pripremila nekoliko izvanrednih jela.
U galeriji pogledajte još neke fotografije sa ove manifestacije.
Tekst: Čikago na dlanu
Foto: Čikago na dnanu, Skrinšot














